Aktuális számunk

Kövesd te is!

Ajánló

Partnereink

Fotóriport

Csak szex nem, és más semmi! – Emmanuelle filmkritika

  • vasárnap, 23 február 2025 14:59

A 70-es évek titkos kultfilmje az Emmanuelle volt, ami mindkét nemhez tudott szólni, és az erotikus filmek alapja lett… az új verzió? Hát háttérzajnak elmegy. A cikk 18 éven aluliak számára, nem ajánlott!

Megmondom őszintén, hogy egy korábbi Emmanuelle filmet se láttam, mert valahogy TÉNYLEG nem érdekelt. Rengeteg filmkritikát írtam már az évek során, és ez lett volna az első erotikus film, amiről írok... lett volna! 

Nem vagyok prűd, de a korábbi filmek és azok főszereplője, Sylvia Kristel se fogott meg soha olyan szinten, hogy áldozzak rá, akár egy percet is. Persze, ha Margot Robbie lett volna benne az már egészen más tészta…Az utóbbi években kitermelt filmek többségére egy dolog elmondható: semmi újat nem ad. Vagy folytatásnak a folytatása, vagy remake (újrafeldolgozás), vagy egy eredeti film előzményfilmjét kapjuk, vagy egy kedvelt filmbeli másodszereplős karakter, önálló filmet kap. Egyszóval: az eredetiség halott. Ja, és közben a túltólt píszi is szépen bekúszott a filmiparba, elég csak A kis hableány legutóbbi feldolgozására gondolni, vagy a hamarosan érkező kreol bőrű Hófehérkére. Szuper. Alig várom a szőke Pocahontast, remélem legalább Margot Robbie fogja játszani, mert akkor megbocsájtó leszek!

Na de kanyarodjuk vissza a legújabb  Emmanuelle feldolgozáshoz. Még a régi filmekben Emmanuelle a vágy megtesítője volt, akit diszkréció, elegancia, gazdagság jellemzett, akitől a férfi népség megkapta AZT, amit akart  (mindezt tényleg elég realista ábrázolásban, de mégse pornóról beszélünk!) ebben az új változatban hát… lehet, hogy velem van a baj, de 20 perc után, majdnem kinyomtam a filmet. Halálosan unalmas, tele van üres járatokkal és… ne értsenek félre, nem azt vártam, hogy másfél órán keresztül szexelnek benne…. itt jó az 3 percnek se…ráadásul mindez úgy történik, hogy kicsit se bír érdekelni. Az egész film olyan felesleges, hogy esküszöm a Pepsi reklám is izgalmasabb! Hősnőnk egy szállodában tengeti napjait, elvileg escort, de nem igazán tapadnak rá a vendégek. Mondjuk meg is értem! Már elnézést, hogy ezt írom: Noémie Merlant játéka katasztrófa… már ha azt játéknak lehet nevezni. Audrey Diwan rendező-forgatókönyvíró remekül hozta össze a semmit!

A film természetesen ettől még lehet jó. Ízlések és pofonok, ugye? A képi világ, a zene például nem rossz benne, de ennyi. Noémie Merlant sem csúnya nő, az megint más kérdés, hogy nem az esetem és azt se értem, miért pont ő lett a főszereplő. Valahogy a film nincs rendesen felépítve: sokkal érdekesebbé, feszesebbé is lehetett volna tenni. És senki ne értse félre: nem több szexet akartam volna látni, hanem izgalmasabb odavezető utat, vagy bármit, ami felkelti az érdeklődésemet.

Értékelésem pontszámokban: 3/10 

Kokas Bálint

Ha tetszett a cikk, kövesse oldalunkat! 

  

Nyírségi MŰSORFüzet